رنگ دهی میوه

رنگ دهی میوه

عوامل موثر در رنگ گیری میوه

از آن جایی که همه ی ما می دانیم رنگ گیری میوه تاثیر زیادی در انتخاب خریداران دارد.

وقتی به خرید می رویم سعی می کنیم میوه های خوشرنگ تر را انتخاب کنیم چون به نظرمان میوه های مرغوب تری هستند. از طرف دیگر به دلیل تقاضای بیشتر و فروش بهتر این موضوع رنگ گیری میوه برای کشاورزان هم اهمیت زیادی دارد.

 

چرا عوامل موثر در رنگ پوست میوه برای کشاورزان مهم به شمار می روند؟

رنگ پوست میوه یکی از مهم ترین شاخص های کیفی ارقام میوه به خصوص سیب و گلابی، برای مصرف کننده می باشد.

بنابراین اکثر پرورش دهندگان ارقام سیب در جستجوی روش های نوین برای افزایش و بهبود رنگ تولیدی میوه باغ خود می باشند. از این رو فاکتور تغذیه در رسیدن به مطلوب باغداران (میوه های با ظاهر مشتری پسند یا همان رنگ گیری میوه) نقش تعیین کننده ای ایفا می کند.

 

چگونه می توان به رنگ گیری میوه کمک کرد؟

– محلول پاشی برگی با کودهای دارای عناصر فسفر، کلسیم و منیزیم، افزایش رنگ قرمز پوست سیب رقم فوجی را به دنبال داشته و همچنین منجر به افزایش غلظت فلاونوئیدها در رقم سیب ذکر شده می شود.

– تحقیقات انجام شده در آفریقای جنوبی نشان می دهد که فسفر نقش بسیار مهمی در رنگ گیری پوست ارقام سیب دارد. مکانیسم تاثیر فسفر به صورتی است که با افزایش تولید نوعی آنزیم دخیل در سنتز آنتوسیانین (رنگیزه اصلی که رنگ قرمز میوه سیب را تعیین می کند)، منجر به بهبود رنگ قرمز میوه ( رنگ گیری میوه ) ارقام سیب می شود.

– از دیگر عناصری که نقش بسیار مهمی در رنگ گیری میوه و افزایش کیفیت رنگ پوست ارقام سیب دارد پتاسیم می باشد. پتاسیم با افزایش در سنتز رنگیزه آنتوسیانین، بهبود رنگ گیری پوست میوه ارقام سیب را موجب می شود. با این وجود، تامین کودهای پتاسیم برای محلولپاشی یا کود آبیاری که کاتیون های موجود در آن در تعادل با یکدیگر باشند (به ویژه برای کلسیم) یک ضرورت بسیار مهم به حساب می آید.

– یکی دیگر از عناصری که نقش مهمی در تعیین رنگ قرمز ارقام سیب دارد عنصر روی می باشد در حالیکه عنصر منگنز بهبود رنگ زمینه سبز در ارقامی مثل سیب گلاب، مک اینتاش را باعث می شود.

– مکانسیم تاثیر منیزیم در افزایش کیفیت رنگ قرمز ارقام سیب به این صورت است که از طریق افزایش تولید کربوهیدرات (بلوک های ساختمانی برای تولید رنگریزه های قرمز)، بهبود رنگ میوه را باعث می شود.

 

حالا باتوجه به مطالب بالا محصولی که ما میتونیم بهتون پیشنهاد بدیم ست 46، محصول فوق العاده با کیفیت از شرکت سیفو ایتالیا می باشد که به علت نسبت عنصر فسفر و پتاسیم تاثیر مثبت در فرآیند رسیدن گیاه (رنگ، قند، مزه، عطر و بافت های چوبی شاخه ها) دارد.

ترکیبات

عنصر

میزان(%)

توضیحات

انیدرید فسفریک

15

قابل حل در آب

اکسید پتاسیم

20

قابل حل در آب

منگنز

0/1

کلات EDTA منگنز قابل حل در آب

روی

0/01

کلات EDTA روی قابل حل در آب