پنبه گیاهی است چند ساله که به صورت گیاهی یکساله مورد کشت و کار قرار می‌گیرد. پنبه ریشه مستقیمی دارد که با سرعت بالایی به اعماق خاک نفوذ می‌کند. میوه پنبه به صورت کپسول یا غوزه می‌باشد. پنبه جزو محصولاتی است که می‌توان آن را طی چند سال مداوم در یک زمین کاشت بدون آنکه عملکرد آن کاهش بیابد.

  گندم  (Triticum aestivum L) مهمترین غله زراعی برای اکثر جمعیت جهان است. غذای اصلی حدود دو میلیارد از مردم (36درصد از جمعیت جهان) محسوب می شود و تقاضا برای این محصول به خصوص در کشورهای در حال صنعتی شدن رو به افزایش است. این گیاه عملکرد پتانسیل بی‎نظیری دارد. با این حال، تولید گندم به دلیل قرارگرفتن در معرض تعداد زیادی تنش‎های زنده و غیر زنده، محدود می گردد. در بین تنش‎های زنده، حشرات کاهش قابل توجه‎ی در عملکرد ایجاد می نمایند.

  نیشکر جزء گیاهانی است که هم برای استحصال مواد قندی و نیز برای صنایع کاغذ سازی، الکل سازی و مواد شیمیایی کاربرد داشته و کشت می‌شود. در ایران نیشکر به صورت عمده در استان خوزستان در حال کشت و زرع است و مجتمع‌های کشت و صنعت فراوانی برای کشت و فرآوری این محصول ایجاد شده است. اهمیت نیشکر به حدی بالا است که در برخی از کشورها اقتصاد عمده کشور بسته به این محصول است و اشتغال‌زایی فراوانی از قبل این محصول ایجاد شده است. این محصول همانند سایر گیاهان می‌تواند درگیر بیماری‌ها و آفات مختلف شود. هرگونه خسارت در این محصول ممکن است سبب کاهش تولید قند و مواد جانبی آن شود. از آنجایی که کشت نیشکر یک کشت صنعتی است، آفات و بیماری‌های این محصول نیز در سطوح وسیع آشکار می‌شود و گاها مبارزه و مدیریت آنها بسیار سخت است. بنابراین می‌توان حدس زد اگر افراد مستقر در واحدهای کشت و صنعت نیشکر آشنایی به آفات و بیماری‌های این محصول داشته باشند می‌توانند در بهترین زمان خود آنها را شناسایی و اقدامات مدیریتی را بر علیه آنها شروع کنند.

  سرخرطومی برگ یونجه  (Alfalfa Weevil)

  سرخرطومی برگ یونجه مهم‌ترین آفت یونجه زارهای ایران به شمار می‌آید. عمده‌ترین آسیب و زیان این آفت ناشی از تغذیه لاروهای آن از شاخ و برگ‌های یونجه می‌باشد.حشرات بالغ سرخرطومی برگ یونجه به رنگ قهوه‌ای تا خاكستری تیره بوده و درحدود 50میلی متر طول دارد. لارو سرخرطومی بدون پا بوده و دارای بدنی خمیده است كه در بیشینه رشد خود حدود 60 میلی متر درازا دارد. لاروها سبز كم رنگ بوده و یك خط سفید نازك در وسط سطح پشتی آن‌ها وجود دارد. سر لاروها سیاه رنگ است. لارو سرخرطومی دارای چهار سن لاروی است و در كل سه بار پوست اندازی می‌كند.

  نفیس رویش پارسیان

  تهیه و توزیع نهاده های کشاورزی

  • تهران، شهر آرا، خیابان آرش مهر، خیابان بلوار غربی، کوچه منصوری، پلاک 52، واحد 1
  • 86174105 (021) 98+
  • 86174209 (021) 98+
  • 86174365 (021) 98+
  • office@nafistradeco.com

  سلام! بر روی نام یکی از کارشناسان فروش ما در کادر زیر کلیک کنید تا در واتس اپ چت کنید یا به ما ایمیل بفرستید office@nafistradeco.com

  در واتساپ با ما چت کنید
  Close and go back to page

  ترافیک سایت

  امروز73
  دیروز114
  این هفته397
  این ماه1838
  کل13861

  • آی پی: 34.231.147.28
  1
  آنلاین
  1401-02-27