بازرگانی نفیس

مواد اولیه نهاده‌های کشاورزی

شرکت نفیس رویش پارسیان مفتخر است که در زمینه تولید مواد اولیه آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می‌باشد؛

کود سولفات منگنز با فرمول (MnO4) از نوع کودهای کم مصرف ولی ضروری برای رشد و شادابی گیاهان می‌باشد. منگنز در گیاه نقش‌های متفاوتی را ایفا می‌کند که از مهم‌ترین آن، کمک به ساخت و تولید کلروفیل در گیاه می‌باشد. گندم، جو، سورگوم، نخود، نخود فرنگی، لوبیا، چغندر، سیب زمینی، پیاز، سویا، اسفناج و کاهو به کمبود منگنز حساس هستند و در بین درختان میوه، سیب، مو، مرکبات و هلو بیشترین حساسیت را نسبت به کمبود منگنز از خود نشان می‌دهند. شما می‌توانید در طول فصل سولفات منگنز به صورت محلول‌پاشی و در فصل پاییز و زمستان به صورت چالکود از این کود در گیاهان استفاده می‌کنند.

عناصر ریزمغذی مانند آهن، منگنز، روی و مس به راحتی در خاک اکسید می‌شوند بنابراین جهت استفاده بهینه از این کودهای ریزمغذی استفاده از کودهای کلاته برای افزایش راندمان مصرف توصیه شده است.

عنوان مونو آمونیوم فسفات (MAP) شناخته می‌شود، از این ماده اغلب در تهیه کودهای کشاورزی پودری استفاده می‌شود و یک منبع مفید برای P و N است که دو عنصر متداول در صنعت تولید کود می‌باشند. کودهای جامد دارای مقادیر زیادی فسفر می‌باشند. این کود در آب محلول بوده و اگر رطوبت خاک مناسب و کافی باشد به سرعت در خاک حل می‌شود و باعث تقویت گیاه می‌شود. دو جزء اصلی این کود، NH4+ و H2PO4– است. مونوآمونیوم فسفات به عنوان کود مطلوب در pH بالا و خاک‌های خنثی عمل می‌کند.

مونو پتاسیم فسفات فاقد نیتروژن است و کشاورزان معمولاً زمانی آن را به کار می‌برند که باید استفاده از کود های نیتروژن داری همچون NPK، نیترات پتاسیم، نیترات آمونیوم و نیترات کلسیم را محدود کرد. فصل رشد گیاه زمانی است که گیاه بیشترین نیاز را به پتاسیم و فسفر دارد. زیرا در این زمان، گیاه در حال تشکیل و آغاز رشد ریشه خود می‌باشد.

شاید مهم‌ترین و بیشترین کاربرد اسید فسفریک در کشاورزی باشد. اسید فسفریک در تهیه کود ها استفاده می‌شود. فسفر یکی از عنصرهای مهم برای رشد گیاه است. پس نتیجه می‌گیریم خاکی که با فسفات غنی شده باشد رشد گیاهان را بالا می‌برد. بنابراین در روند تولید کود به آن اسید فسفریک اضافه می‌شود که رشد گیاه بالا برود.

اسید سیتریک که معمولاً به‌ عنوان یک ماده افزودنی غذایی و به عنوان یک طعم دهنده طبیعی و نگهدارنده استفاده می‌شود‌، در محصولات آرایشی‌، برای مصارف پزشکی‌، در نقش آنتی‌اکسیدان و محصولات تمیزکننده نیز استفاده می‌گردد.

کلات EDTA

 

 

نفیس رویش پارسیان همراه همیشگی شماست.

 

عمیق و استوار به سان رویش ریشه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تحت سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده .